Geo R

Liczba pakietów, które możemy wykorzystać w naszych opracowaniach jest ogromna. Niektóre pakiety dublują własną funkcjonalność. Proponuję zawsze zwrócić uwagę na czas wykonywania poszczególnych funkcji. Szukając szybszego rozwiązania poszperajmy najpierw w sieci, aby poszukać podobnych funkcji w innych pakietach. Często warto też poświęcić trochę własnego czasu i opracować (pouczyć się) własne rozwiązanie z użyciem prostych funkcji przyspieszających dany proces z czyjegoś pakietu (satysfakcja murowana).

Pamiętajcie najszybciej R działa na macierzach i wektorach. Im dłużej używacie prostych struktur tym Wasze rozwiązanie będzie działać szybciej.

Gdzie szukać pakietów, które możemy zastosować?

Poszukującym pakietów związanych z szeroko pojętym geoprzetwarzaniem danych odsyłam najpierw do zestawienia pod linkiem, gdzie zawarto większość rozwiązań w tym zakresie:

https://cran.r-pr oject.org/web/views/Spatial.html

Pakiety R są tworzone przez społeczność i co najważniejsze do każdego z nich opracowana jest dokładna dokumentacja, czasami z poradnikami jak wykorzystywać dany pakiet. Poszukując dokładnego opisu zawartości pakietu najpierw należy poszukać go na liście dostępnych pakietów pod linkiem:

https://cran.r-project.org/web/packages/available_packages_by_name.html

lub użyć przeglądarki Google.

Wybierając konkretny pakiet np. raster odsyłani jesteśmy do podstrony z podstawowymi danymi o pakiecie, plikami do pobrania (instrukcja, poradniki, źródło pakietu, pakiety powiązane z opisywanym):

https://cran.r-project.org/web/packages/raster/

Ja najczęściej do przeszukiwania tak dużego zbioru narzędzi jakim dysponuje R wykorzystuje przeglądarkę Google.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate using Google Translate»
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Podoba Ci się nasza strona? Odwiedź nasz profil