Nowy DJI Phantom 4 co nowego

Firma DJI wypuszczając na rynek nową odsłonę popularnego modelu Phantom musiała przyciągnąć klientów nowymi narzędziami. Zadajemy sobie pytanie czy warto kupić nową 4 czy zadowolimy się nieco starszym Phantomem 3. Phantomem 3 w wersji Proffesional latam od ponad 1,5 roku i muszę przyznać, że sprzęt ten jest w zupełności wystarczający do moich potrzeb. Może posłużyć jako świetne narzędzie urozmaicające filmy wideo, zdjęcia wykonane z perspektywy lotu ptaka są również wysokiej jakości. Zdjecia wykonane Phantomem 3 umożliwiają nawet wykonanie ortofotomapy o wysokiej rozdzielczości.

DJI wypuszczając nowy model chciał przede wszystkim postawić na bezpieczeństwo i intuicyjność manewrów w trakcie lotu. Tak więc Phantom 4 jest na pewno bardziej bezpieczny z racji technologii, która zapobiega kolizji – myśli za operatora. Mając przeświadczenie, że nasz dron wyposażony jest w system detekcji przeszkód i zapobieże tym samym kolizji na pewni będziemy czuli się bezpiecznie zwłaszcza wtedy kiedy nie mamy zbyt dużego doświadczenia w zakresie pilotażu bezzałogowców.

Nowy Phantom posiada również zdolność przechwytywania sygnału z satelit GLONASS co powoduje jego lepszą lokalizację. Zawsze parę satelit więcej.

Inne cechy, które wyróżniają nową 4 względem 3 to:

  • prędkość wzrosła z ok.55 do 72 km/h,
  • długość sygnału zwiększyła się ponad 3 krotnie (obecnie wynosi niecałe 5 km),
  • czas lotu zwiększył się z 25 do 28 minut (dzięki pojemniejszej baterii)

Patrząc z perspektywy czasu, fajnie było by mieć nowszy model jednak trzeba przyznać, że Phantom 3 Professional daje w dalszym ciągu rade. Ciekawe co będzie miała 5 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate using Google Translate»
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Podoba Ci się nasza strona? Odwiedź nasz profil