Planowanie nalotu dronem

Wykonywanie zaplanowanego nalotu dronem w celu przygotowania ortofotomapy jest możliwe do wykonania na kilka sposobów.

Domyślna aplikacja DJI GO ma możliwość zaplanowania lotu po punktach drogi (waypoint’ach), tym samym możemy wybrać kilkadziesiąt punktów w miarę równomiernie od siebie oddalonych i wykonać zdjęcia. Proces ten jest dość żmudny i wykonywany na siłę. Okazuje się jednak, że na rynku dostępne są oprogramowania umożliwiające wykonywanie planów lotu wraz ze zdjęciami.

Takimi aplikacjami są m.in. Map Pilot for DJI oraz Auto Pilot for DJI.

Weźmy pod lupę pierwszą z nich. Map Pilot for DJI to bardzo prosta i intuicyjna aplikacja w obsłudze, nawet jak sam właściciel reklamuje aplikacja jest… tutaj cytat”Simple and easy to understand interface. Flexible enough for pros. Simple enough for grandma.” Tak, najbardziej rozbawia ostanie zdanie wystarczająco prosta dla babci 🙂

Szczerze powiedziawszy jest w tym dużo prawdy, ponieważ aplikacja jest naprawdę bardzo intuicyjna i to do czego można się przyczepić to przede wszystkim problematyczne przyciskanie małych przycisków co niejednokrotnie przysporzyło nam problemów podczas planowania lotu w terenie.

Nie ma co się za bardzo rozpisywać, jeśli potrzebujesz prostej w obsłudze aplikacji, dzięki której wyznaczysz poligonem obszar do sfotografowania aplikacja za 9,99 € jest właśnie dla Ciebie.

Poniżej film przedstawiający możliwości aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate using Google Translate»
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Podoba Ci się nasza strona? Odwiedź nasz profil