Widoki w CloudCompare

W tym poście zaprezentujemy Wam jak w CC możemy operować widokami chmury punktów. Na początku wczytujemy nasz testowy zbiór punktów. Znajdziecie go w poprzednim poście. Zbiór wygląda tak:

Do podstawowej obsługi widoków możemy użyć narzędzi z przybornika Widoku:

Ustawimy tutaj sześć podstawowych widoków: z góry, z przodu, z lewej, z prawej, z tyłu, z dołu oraz izometryczne: z przodu i z tyłu. Poniżej prezentujemy dwa przykładowe widoki podstawowe:

W CC mamy możliwość wyświetlania chmury punktów w dwóch rzutach: ortogonalnym i perspektywicznym. Sposób wyświetlania możemy zmieniać z przybornika Widoku wybierając rzut z rozwiniętej listy:

cc_display_5

Tutaj mamy przykład rzutu ortogonalnego i perspektywy.

W przypadku gdy chcemy ustawić bardziej dokładnie widok zbioru lub też podejrzeć jakie są aktualne ustawienia widoku możemy skorzystać z narzędzia z menu górnego Display -> Camera Settings.

cc_display_8

W ustawieniach kamery w zależności od wybranego trybu widoku możemy zmienić wiele parametrów takich jak:

  • obrót kamery względem osi,
  • współrzędne środka obrotu obiekty lub środka kamery,
  • pole widzenia.

W dzisiejszym poście dowiedzieliście się jak obsługiwać widoki w CloudComparze, żeby lepiej analizować i wizualizować Wasze zbiory. Po dobraniu odpowiedniego dla Was widoku możecie go zapisać do pliku wybierając z menu górnego Display -> Render to File.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate using Google Translate»
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial

Podoba Ci się nasza strona? Odwiedź nasz profil